Jak Kladenskému deníku sdělil vedoucí směny Městské policie ve Slaném, Zdeněk Kutil, zavolala k nim na služebnu vylekaná řidička, že tři koně ohrožují provoz na silnici nedaleko benzinové čerpací stanice Shell.

Ve stejnou chvíli volali lidé také na policii, která na místo poslala hned dvě hlídky. Jeden překvapený řidič informoval o události Kladenský deník. "Nemohl jsem tomu nijak zabránit, tak jsem vám to alespoň natočil na mobil," vylíčil šofér, který poslal do redakce svůj videozáznam.

Policisté nejprve omezili provoz na komunikaci a dlouhé minuty se snažili zvířata zpacifikovat a v poklidu je nasměrovat na nejbližší odlehlé místo.

Příhodným se jevila odstavná plocha na nedaleké čerpací stanici. V tu dobu, přesně v 15.52 hodin už se do záchranné akce zapojili také slánští hasiči, potvrdil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Díky duchapřítomnosti mužů zákona a obsluhy čerpací stanice, která poskytla dlouhé lano, se podařilo dvě minuty před šestnáctou hodinou přivázat všechna tři zvířata ke sloupu. Na místo si pro ně posléze přijela majitelka ze Třebichovic, odkud jí koně utekli.

Akce byla ukončena krátce před sedmnáctou hodinou. Žádná škoda nevznikla a nikdo nebyl zraněn.