„Tyto divácky atraktivní závody zde měly přibližně padesátiletou tradici. Jsme na jízdárně noví a rozhodli jsme se je znovu obnovit,“ řekl Kladenskému deníku ředitel uvedené soutěže Josef Král.

Závodit se bude ve čtyřech disciplínách rozlišených podle výšky překážek. Body ze dvou nejobtížnějších kategorií se pak startujícím sčítají. „Velké Kladno se bude konat týden před mistrovstvím republiky, jež je letos shodou okolností také na travnatém povrchu, proto očekáváme, že přijede velké množství špičkových jezdců, kteří tak využijí poslední možnosti ostrého tréniku před šampionátem,“ nastínil Král s tím, že kladenskou soutěž bude ze záznamu vysílat sportovní kanál České televize.

Protože soutěž měla dlouholetou tradici, byť byla na čtyři roky přerušena, tak pořadatelé vymysleli jednu speciální kategorii pro vítěze všech dosavadních ročníků.

„Chceme, aby do Kladna přijeli a zavzpomínali. Připravena pro ně bude jízda v podobě úplně prvního parkuru, který tady kdy byl, samozřejmě, vzhledem k věku některých jezdců s menší obtížností. Natočili bychom jejich medailonek a vznikla by tak důstojná kulturní vložka celého závodu,“ poznamenal Josef Král.