Elektrický kabel, jenž měl propojit závodiště, byl ukraden. Na poslední chvíli se sháněla náhrada, proto se začátek opozdil.
Druhé zklamání nastalo, když dorazil autobus ze Slaného a měl zdarma přivézt diváky. Přijeli pouze tři zájemci. „Už nevím, co bychom pro lidi měli udělat. Není to jednoduché organizačně připravit takové koňské odpoledne. Vypomáhají mi jako vždycky Katka Pokorná, Honza Štréke, Michal Sýkora, ale i další. Od loňska máme v provozu jízdárnu, tak jsme ji využili a ukázky předvedeme zde,“ řekla hodně zklamaná Markéta Beránková.


Louka s výhledem na jízdárnu zela prázdnotou. Ti milovníci koní, kteří nelenili, byli spokojeni. Bylo na co se dívat a hlavně děti se nenudily. Královická družina přivedla do upravené jízdárny postupně koně. Střídaly se jezdecké ukázky, parkurové skákání a představena byla loňská hříbata.
V drezuře se představila čerstvá maturantka, nadějná jezdkyně Katka Macková z Řinut na sedmiletém koni Dav Nador. Jízdu mezi barely a slalom předvedla Jana Přikrylová. To, že jela na dvacetiletém koni Xymovi, by určitě nikdo nehádal.


Hlavním bodem, jako vždycky, byl závod Drchkovská steeplechase pro děti i dospělé. Nenáročná trať přilákala na start hlavně mládež. Ten kdo zrovna neběžel, zkoušel štěstí v kreslení. A námět? Jak jinak – kůň.
Kateřina Supolíková ze Strádenic s dětmi Nikolou a Veronikou se nemohly dočkat, jak bude jejich výtvor ohodnocen. Koně oranžoví, zelení i modří budou na nějakou dobu krášlit stěny koňského statku.


Protože se letos v Drchkově žádné hříbě nenarodilo, bylo pro děti připraveno překvapení. Mnozí viděli takové zvířátko poprvé. Do jízdárny bylo doslova vtlačeno čerstvě narozené telátko a děti měly za úkol vymyslet pro ně jméno. (kos)