Nová koalice ve složení ODS, Kladeňáci, SPD a ANO tak plní jeden ze svých předvolebních slibů. Své rozhodnutí koalice hájí kriminalitou spojenou s hazardem. S tímto argumentem nesouhlasí Stanislav Brunclík z České komory loterijního průmyslu České republiky. Podle něj tomu tak není.

„Když dnes slýchám, že na hazard je nabalena nějaká kriminalita, pak od ledna je to přesně naopak. Policie navštěvuje herny, protože chce většinou záznamy z kamer, které snímají okolí heren, komunikace a často se pak daří objasnit například menší nehody v okolí. Říkám to proto, že na úrovni státu je herní průmysl tvrdě regulován, a kamenné herny nepředstavují rozhodně žádný problém. Nulová tolerance vede ke vzniku nelegálních heren, takzvaných kvízomatů,“ nechal se slyšet Stanislav Brunclík.

„Většina povolení byla vydána tři týdny po volbách. Do října 2021 tak bude hazard fungovat defakto jako nyní. Ten čas využijeme k tomu, abychom záležitost sledovali, jednali se zástupci heren. Chceme také diskutovat s hospodářskou komorou,“ sdělil Dan Jiránek.