Ačkoliv mladí lidé už nějaký čas park využívali, v areálu chybělo jakékoliv zázemí. Také z tohoto důvodu byl skatepark nedávno znovu uzavřen.

„Provozovatel ve spolupráci s městem zajistil úplné dovybavení areálu. Přibyly tak sezení, přístřešek, odpadkové koše, toalety a pochopitelně provozní řád," řekl mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček.

Kromě toho provozovatel Tomáš Bílek z Kladna zařídil občerstvení a elektřinu. „Také jsme spárovali a nabarvili hrany, aby byly vidět. Co se týká provozního řádu, vstupné je třicet korun pro skaty a brusle, čtyřicet korun za kola. Plánujeme také zavedení permanentek," informoval provozovatel.

Park bude ve všechních dnech otevřen od 10 do 21 hodin. V sobotu a neděli od 9 do 22 hodin. „O prázdninách bude otevřeno každý den do 22 hodin," dodal Tomáš Bílek.

Slavnostní otevření budou doprovázet také první závody, které se uskuteční na půdě skateparku. A není to závod jen tak ledajaký: v Kladně dnes začíná dvoudenní mistrovství České republiky ve streetstylu BMX kol.

„Je báječné, že můžeme oficiálně zahájit provoz skateparku přes letité problémy, které nastaly poté, co byl ten původní zavřen," vyjádřil se náměstek primátora Miroslav Bernášek. „Kladenský skatepark je na vysoké úrovni a budeme rádi, když na tom budou stejně i jeho uživatelé," dodal Bernášek.