Při současném trendu enviromentální výchovy žáků už školy k třídění odpadů přistupují zcela běžně, ale ve většině z nich ho řeší provizorním způsobem.
„Odpad třídíme už dlouho, ale zatím tak, že po škole máme krabice, kam děti i učitelé ukládají plasty. Papír sbíráme každé pondělí při pravidelném sběrovém dni,“ uvedla ředitelka Základní školy v ulici Politických vězňů ve Slaném Věra Bělochová.

Podle jejího vyjádření, ale škola žádnou oficiální informaci o akci MŽP nedostala. „O této možnosti jsme se dozvěděli z médií, proto ji rozhodně chceme využít. Stejně jsme měli v plánu podobné nádoby zakoupit. Teď monitorujeme situaci, abychom mohli poslat žádost,“ doplnila Bělochová.
Konkrétní informaci od MŽP už však na začátku školního roku jiné školy obdržely. Využít tuto možnost rozhodně chtějí.

„Třídící nádoby jsme z vlastních prostředků koupili již dříve. Umístěny jsou na chodbách. Ve třídách mají krabice a i tam mohou odpad ukládat, ale podle mých zkušeností třídí spíše děti nižších ročníků, tak do šesté třídy,“ sdělila ředitelka Základní školy ve Vodárenské ulici v Kladně Zuzana Holečková.
„Přesto jsme se ale rozhodli nabídky od ministerstva využít a poslali jsme žádost o zhruba osm kontejnerů na plast a papír,“ dodala.

Obdobně je na tom i Základní škola ve Velvarech. „O možnosti víme a už jsme si poslali žádost. Do každé třídy bychom chtěli umístit kontejner na papír, na chodby na plasty a zároveň s tím chceme z vlastních prostředků zakoupit lisovač. Jinak samozřejmě třídíme už déle, ale provizorně. Teď bychom ještě chtěli požádat o velké kontejnery, které by byly umístěny před školou a ty menší by se do nich vynášely,“ řekla zástupkyně ředitele Blanka Dragounová.