„Celkem jsme provedli kontrolu u deseti vozidel a přetížená byla dvě. Jeden vůz vezl ještě sypký beton a druhý sloužil k frézování vozovek. Řidiči dostali pokutu jeden a tři tisíce korun a zaleží jen na nich, jestli jim ji zaměstnavatel proplatí,“ uvedla referentka mobilního dohledu Celního úřadu v Kladně Žaneta Adamová s tím, že poznatky budou ještě předány Magistrátu města Kladna, který řidičům připíše trestné body.

„V posledních měsících se vážení příliš neprovádělo, ale nyní bychom ho chtěli pravidelně opakovat asi jednou měsíčně,“ dodala referentka Adamová.
„Přetížená nákladní doprava dělá problémy na všech typech komunikací od městských po státní, tedy se její kontrole snažíme věnovat dlouhodobě. Proto jsme před dvěma lety celníkům koupili váhy speciálně pro tento účel a teď se nám podařilo najít i místo, které z hlediska provozu je bez komplikací. Navíc je jen těžko možné ho objet. Rozdělovský most je omezen tonáží a rychlostí, tudíž všechna nákladní vozidla musí jet ulicí Sportovců. Proto jsme využili prostor kasáren, jež těsně přiléhají k této silnici,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek.

Při vážení s celníky spolupracovala i městská policie. „Zajišťují plynulý provoz tak, aby kamiony v místě mohly bez problémů najíždět a vyjíždět z areálu. Navíc je velkou výhodou, že měření se neprovádí přímo na silnici, proto nedochází ke zdržování ostatní dopravy. Kamiony vjedou na nádvoří, tam se zváží a poté se vrátí zpět na komunikaci,“ dodal primátor města Kladna.