V Kladně proto zdejší městská policie v těchto dnech věnuje zmíněným lokalitám zvýšenou pozornost. Právě v zimním období jsou totiž kolonie často opuštěné a jejich majitelé se sem vracejí až s příchodem jara. Mluvčí kladenských strážníků Olga Pípalová proto uvedla, že městská policie upozorňuje všechny majitele chatek, aby toto nebezpečí nepodceňovali, své objekty si dobře zajistili a pravidelně je navštěvovali.

„Také je důležité si všímat dění v okolí. Pokud má zahrádkář například podezření na páchání trestné činnosti nebo si všimne nějakých nepravostí, měl by se ihned obrátit na bezplatnou telefonní linku 156 nebo přímo na strážníky v ulicích,“ řekla Pípalová.

Kromě rekreačních oblastí provádí kladenští strážníci kontroly i na hřbitovech po celém městě. Výskyt bezdomovců ale městská policie monitoruje i z jiného důvodu. Tím mo­hou být například zdravotní komplikace způsobené zimou.

V Kladně sice lidí bez střechy nad hlavou není mnoho, ale i tak je hlídky pravidelně kontrolují. V případě zjištění potíží je pak předají do péče zdravotníkům.