Na umělém povrchu i travnaté ploše předvedli svoji sportovní dovednost kluci zpořádajícího Dětského domova se školou, Ledce-Šternberk, 6. ZŠ Kladno, ZŠ Libušín, ZŠ Palackého Slaný a kladenského Korálku.

Jako hosté se podruhé zúčastnili klienti z Dětského domova Žatec. Červnová sportovní akce je již tradičně pořádána Dětským domovem v Ledcích s jeho ředitelem Romanem Pejšou vrámci protidrogové prevence a propojování životů i volnočasových aktivit dětí snařízenou ústavní výchovou a dětí zběžných rodin.

Vážnosti akce dodali svoji přítomností zástupci jednotlivých škol, starosta obce Družec a mediálním partnerem se stal Kladenský deník.
Po tuhém boji si odnesli vítězný pohár hráči ze 6. ZŠ Kladno, kteří se umístili před ZŠ Libušín a Dětským domovem Žatec.

Na dalších místech skončil tým pořádajícího DD Ledce, následovaný slánskou ZŠ Palackého a Korálkem Kladno. Mimo poháru a diplomů obdržely týmy miniaturní bronzové kopačky a každý účastník turnaje i upomínkové předměty a sladkosti.

„Hrálo se dobře. Ale nevyšlo nám to. Příští rok vyhrajeme pohár určitě my“, řekli kluci zLedců. Doplnili, že na ně čeká vysvědčení, prázdninové soustředění v chatové základně v Sosni u Jesenice a vzávěru prázdnin tradiční velké Romské slavnosti ve šternberském Zámečku.

AUTOR: HANA TICHÁ