A to platí i dnes. Kdo se přijde vykoupat, musí si dávat pozor nebo se spolehnout na někoho z vedlejší deky. „Bezpečnostní skříňky neplánujeme, leda že by nám tu krádeží nějak enormně přibylo,“ potvrdil Jiří Kučera, ředitel Technických služeb Slaný, které plovárnu provozují.
V minulých letech zde měli se zloději velké problémy, z plovárny mizely i bicykly. „Vše se zlepšilo díky spolupráci s městskou policií,“ řekl Kučera. Kdo má o své věci přesto strach, může si je zdarma uložit k plavčíkům. Toho však podle ředitele Technických služeb využije málokdo. Slánská plovárna byla otevřena v pondělí, na první návštěvníky ale ještě včera čekala. „O víkendu by mělo přijít hodně lidí,“ doufá Kučera.
V Kladně letos přichystali novinku. Na obou koupalištích – u Sletiště a v Bažantnici – jsou k dispozici skříňky, kam lze cennosti uzamknout. Stačí vhodit dvacetikorunu a otočit klíčkem, který pak nosí návštěvník u sebe. Při odchodu dostane svoji minci zpět. Dosud byla pouze možnost nechat si věci u šatnářky.
Koupaliště v Bažantnici mělo původně otevřít 1. července. Vypadá to ale už na pondělí 18. června, jak včera potvrdil ředitel Sportovních areálů města Kladna Lukáš Kubica. Bazén u Sletiště je otevřen od 24. května. S krádežemi tu podle Kubici letos zatím problémy nebyly, a to i proto, že zatím přišlo jen zhruba tisíc lidí. Návštěvníky přesto u pokladny vítá varovná cedulka, aby lidé nenechávali věci na dekách. Dá se totiž očekávat, že s větším počtem návštěvníků začnou řádit i zloději. V areálu koupaliště je služebna městské policie. Strážníci by měli být pro nenechavce postrachem, práci ale mají značně ztíženou. Ve službě totiž musejí chodit v uniformách, které jsou už z dálky dobře vidět. „Nestává se moc často, abychom někoho při činu chytili,“ potvrdila mluvčí městské policie Jiřina Forejtová.
Dopadnout zloděje zpětně je prakticky nemožné, okradení navíc často ani nevolají policii. Vědí, že to nemá cenu. „Těmito případy se samozřejmě zabýváme, ale spíš by to chtělo, aby si lidé prostě dávali pozor,“ potvrdila mluvčí kladenského policejního ředitelství Jana Šteinerová. Podle Lukáše Kubici se v minulosti stal případ, že se jako okradený přihlásil jeden z plavčíků. Nakonec vyšlo najevo, že mobilní telefon prodal do bazaru.