Koupaliště Slaný
„Letos je návštěvnost opravdu špatná. Máme sice otevřeno již od dvacátého června, ale vždy pouze jeden, dva dni a pak se počasí zase zhorší,“ uvedla provozovatelka koupaliště Technických služeb Slaný. „I když je hezky, nikdo na koupání nepřijde. Na vysokou návštěvnost by bylo zapotřebí alespoň třiceti stupňů,“ dodala.

Jak potvrdil první místostarosta Slaného Pavel Bartoníček, je místní koupaliště, jehož vlastníkem je město Slaný a provozovatelem Technické služby Slaný, každoročně ztrátové. „Ačkoliv jsme před dvěma roky atrakce areálu rozšířili o tobogan a hřiště na plážový volejbal, koupaliště si na sebe samo nevydělá,“ informoval Bartoníček.

Dle jeho mínění má tento dlouhodobý debet na svědomí proměnlivost počásí, silná konkurence a sezonnost. „V případě, že se již napustí a udržuje vodní nádrž, je nutné i ve dnech uzavření vše udržovat v odpovídajícím stavu,“ uvedl místostarosta. „Vnímáme to jako službu obyvatelům. Pro udržení koupaliště jsou poskytovány dotace od města i z podniku technických služeb. Vstupným se uhradí pouze nepatrná část nutných výdajů,“ dodal.

Koupaliště Kladno
„Počasí sledujeme v časovém předstihu,“ uvedl ředitel Sportovních areálů města Kladna Lukáš Kubica. „Tím omezíme zbytečné personální náklady. Když je špatně, tak prostě nepřijdou do práce,“ upřesnil. „Materiální náklady máme samozřejmě stále,“ dodal.

Kubica uvedl, že dle provedené ekonomické studie stačí pro plusový rozpočet koupaliště pouhých dvacet až třicet slunečných dní s plně obsazeným areálem. „Minulé dva roky byly ztrátové. Rok před tím byl naopak velice ziskový. Je to rizikové podnikání. Záleží pouze na počasí,“ dodal ředitel.

Otvovice
Sportoviště s vodní plochou v Otvovicích, jehož vlastníkem je obec a provozovatelem místní fotbalový klub, je otevřeno ji od konce května. „Je ztrátové pořád. Pamatuji si pouze jeden rok, který byl ziskový,“ uvedl starosta obce Josef Purkrt. Návštěvnost označil za velmi dobrou, ovšem závislou na proměnlivém počasí. Vodní plocha je dotována příspěvky obce.