Po roční odstávce bude letos v Kladně opět otevřeno koupaliště v areálu Bažantnice. Pokud bude příznivé počasí, přivítá po rozsáhlé opravě své první návštěvníky první červencový den. Už od začátku června je k provozu připraveno druhé kladenské venkovní koupaliště u Sletiště.

Atypický bazén, který má tvar velryby byl v Bažantnici doplněn o moderní vodní atrakce. „Naší snahou je, abychom návštěvníkům letních koupališť mohli nabízet stále něco nového, moderního a komfortního. Z těchto důvodů doznal areál koupaliště Bažantnice několika změn. Bazén má proměnlivou hloubku od dvou decimetrů do dvou metrů. V části bazénu vyhrazeném pro nejmenší návštěvníky byl vybudován dětský vodotrysk. Starší děti nejvíce ocení novou širokou skluzavku. Vše ještě doplnily chrliče vody a nové brodítka,“ uvedl ředitel Sportovních areálu města Kladna Lukáš Kubica.

Díky své proměnlivé hloubce je bazén vhodný pro malé neplavce, tak i pro plavce, kteří využijí jeho hlubší část s ostrůvkem. Návštěvníkům bude k dispozici převlékárna a úschovna kol pro cyklisty. V areálu koupaliště je hřiště na minigolf a samozřejmě občerstvení.

Věříme, že se zrekonstruované koupaliště bude líbit nejen obyvatelům Kladna, ale i návštěvníkům města,“ poznamenal Kubica.

Na letní sezonu je připraveno i koupaliště u Sletiště, které bylo postaveno před třiceti lety. V jeho areálu je k dispozici jeden padesátimetrový a dva poloviční bazény. Od roku 1996 zde mohou návštěvníci využívat tobogan dlouhý 122 metrů, hřiště pro minigolf a plážový volejbal. V červenci 2001 byla dokončena rekonstrukce původního brouzdaliště a nově vznikl dětský bazén s vlastní úpravnou vody, malými vodními atrakcemi a novým sociálním zařízením pro děti. Maximální kapacita areálu je 3500 osob.

S dalšími novinkami zde počítá vedení města v příštím roce. „Rádi bychom zvýšili kvalitu a atraktivitu služeb poskytovaných na letním koupališti u Sletiště. Chystáme například využití části areálu pro kulturní akce, například letní kino, posun beachvolejbalového hřiště tak, aby bylo využitelné i mimo koupací sezonu, instalaci nových skluzavek či trampolíny pro děti. Připravujeme i další atrakce pro nejmenší návštěvníky. Stávající tobogan by měla vystřídat multifunkční skluzavka, na níž by rodiče o svých dětech měli větší přehled. Z důvodu prodloužení sezony rovněž obnovíme projekt využití kogenerace,“ nastínil Jiránek. Ta spočívá v tom, že by stávající kotle v aquapark vystřídal kogenerační zdroj a přebytek vznikajícího tepla by byl využit k ohřevu vody ve venkovních bazénech.