Zásadnějších změn se nedočkal ani jeden z bazénů provozovaných společností Sportovní areály města Kladna (SAMK). „Na Sletišti jsme plánovali výměnu toboganu, ale nakonec na to nebyly investice. Zůstalo se jen u nutné údržby,“ potvrdil ředitel firmy Lukáš Kubica.


Jediné, čeho se mohou návštěvníci dočkat, je dřívější otevření koupališť než loni. Musí tomu ale nahrávat počasí. „Tuším, že před dvěma lety jsme také otevřeli dříve než v červnu a nevyplatilo se to. Když ale bude letos dlouhodobá předpověď dobrá, jsme schopni otevřít v polovině května,“ dodal Kubica. Vstupné by se podle něj měnit nemělo, tedy šedesát korun.


Slánská plovárna také nemá stanoveno pevné datum zahájení provozu. Na rozdíl od kladenských koupališť tu ale přichystali dvě novinky, a to hřiště na beachvolejbal a novou skluzavku do dětského bazénu. „Stála kolem třiceti tisíc, hřiště zahrnovalo především terénní úpravy,“ řekl slánský místostarosta Jaroslav Hložek. Provozovatelem plovárny zůstaly Technické služby Slaný, jiného nájemce prý město nesehnalo. Ani tady by se vstupné měnit nemělo – 35 korun pro dospělé, 18 pro děti.


Kdysi populární koupaliště ve Vinařicích letos opět neotevře. Podle nájemce by bylo třeba do zchátralého areálu investovat minimálně osm milionů korun, což on prý nemá. Konat se tu ale mají nějaké kulturní akce. Zda se budou moci lidé vykoupat ve Smečně, není jisté. „Ještě jsme se tím nezabývali, otázku koupaliště bychom měli vyřešit na radě devátého května,“ uvedl místostarosta města Josef Zvára. Bazén by potřeboval opravy – kdo a zda vůbec někdo se jich ale zhostí, není zatím jasné.