Nyní spadla klec. Kriminalisté udeřili a zásahová jednotka zatkla v minulých dnech tři muže. Dva z nich jsou stíháni, třetímu nebyl podíl na trestné činnosti prokázán a v případu figuruje v roli svědka.

„Při zásahu provedeném po souhlasu státního zástupce policisté použili donucovací prostředky, tedy hrozbu střelnou zbraní, hmaty i chvaty sebeobrany a pouta. Při zadržení nebyl nikdo zraněn, ani nedošlo ke škodám na majetku,“ informovala středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.

Policisté vzápětí provedli dvě domovní prohlídky, prověřili i další prostory a pozemek. Zajistili při nich doklady k vozidlům, registrační značky, počítače, mobilní telefony a díly automobilů. Prověřují rovněž dva vozy a jeden autobus, které jsou v majetku podezřelého třiatřicetiletého muže a jeho o rok mladšího společníka. Ti jsou nyní stíháni pro legalizaci výnosů z trestné činnosti a v jednom případě z podílnictví.

„Bylo prokázáno, že dvojice od různých osob získávala odcizená motorová vozidla, u nichž prováděla výměnu identifikačních znaků, aby tak zastřela jejich původ, zlegalizovala je pro provoz a následně se ziskem prodávala,“ prohlásila mluvčí. Specializovali se na značku Renault, k prodeji měli prý ale přichystány i automobily BMW. Laik údajně neměl žádnou šanci rozpoznat, že vůz byl v minulosti odcizen.

Obviněný třiatřicetiletý muž uvedenou činnost organizoval, aktivně se na ní také podílel a ponechával si většinu zisku. V minulosti byl už za obdobné aktivity trestán. Na základě rozhodnutí Okresního soudu v Kladně byl vzat do vyšetřovací vazby. Druhý obviněný je stíhán na svobodě.
Policisté odhadují, že stíhaní muži způsobili škodu přibližně za dva miliony korun. “Vyšetřování ale stále pokračuje. Kriminalisté nyní prověřují a identifikují minimálně dalších třiadvacet automobilů. Je proto pravděpodobné, že škoda překročí částku pěti milionů korun,“ potvrdila včera Kladenskému deníku Budská.

Oběma podezřelým mužům nyní hrozí, že příštích osm let stráví v zamřížované cele.