Starostka Velvar Jitka Linharová je rozhořčena. Uzavírka totiž velmi zkomplikovala život obyvatelům města i některých okolních obcí.
„Že je most přes Bakovský potok v ulici Za Roudnickou branou ve špatném stavu, je známo dlouho, ale rozhodnutí, které jsme nyní obdrželi, bylo velmi nečekané," prohlásila starostka.

Zhruba před dvěma lety nechal kraj u mostu instalovat dopravní značení omezující tonáž projíždějících vozidel. „Jednalo se ale o značku, jejíž kontrola není v pravomoci našich strážníků. A republiková policie nemá čas ani kapacity. Nákladní automobily tak přes most jezdily dál, bez obav jejich řidičů z nějakého postihu," popsala Kladenskému deníku situaci starostka.

Město se proti umístění uvedeného značení odvolalo, ale další rok a půl se nic nedělo.¨

„Letos v lednu jsem se s několika starosty účastnila schůzky s tehdejším krajským náměstkem pro dopravu a současným hejtmanem Milošem Peterou. O situaci jsem s ním hovořila. Teprve poté kraj značení změnil. Bylo už ale pozdě," konstatovala Jitka Linhartová s tím, že v okolí mostu nechala krajská správa silnic také instalovat retardéry. Ty ale podle obyvatel z okolí paradoxně způsobovaly při přejezdu vozidel ještě větší otřesy než předtím.

V minulých dnech Velvarské doslova šokovalo rozhodnutí o celkovém uzavření mostu. O vývoji stavu mostu totiž vedení města nikdo dlouhodobě neinformoval.

Pro obyvatele města znamená uzavírka mostu velké komplikace. Pěší musí Bakovský potok překonávat po lávce u mateřské školy. Ještě horší je situace pro řidiče, ti musejí jezdit objízdnými trasami například přes Nabdín, Chržín nebo Budihostice, což pro tyto obce znamená velkou dopravní zátěž. Také autobusová doprava je vedena částečně po jiné trase.

„Do Slánské ulice jsme navíc museli umístit značku zákazu zastavení, což se místním lidem, kteří zde byli zvyklí parkovat, vůbec nelíbí. Těžko se jim vysvětluje, že město na vzniklé situaci nenese žádnou vinu, neboť správcem uzavřeného mostu je Středočeský kraj," vyjádřila se starostka, která se obává rostoucích občanských protestů.

„Budeme se na kraj snažit vyvíjet tlak, aby stav řešil. Chci v této souvislosti co nejdříve krajský úřad osobně navštívit," nastínila starostka Jitka Linhartová. Od roku 2007 připravuje Středočeský kraj projekt severního obchvatu města. „Pokud by byl realizován, Velvarům by to velmi pomohlo. Například v Chržínské ulici těžká nákladní doprava projíždí v těsné blízkosti historických domů. Bylo by dobré, kdyby se tyto plány konečně podařilo uskutečnit," dodala starostka města.

Vyjádření kraje k opravě mostu:

Rekonstrukce mostu je nyní ve fázi projekční přípravy a stavebních povolení. Pokud projekční a inženýrská činnost bude bez komplikací, mohlo by být povolení vydáno do konce dubna příštího roku. Samotná oprava mostu by pak mohla začít v případě zajištění finančních zdrojů (mohlo by se jednat o projekt nového programovacího období EU 2014 -2020) nejdříve ve druhé polovině příštího roku..