Už třiatřicáté pokračování naší populární fotbalové soutěže tentokrát ovládla žena, a to Simona Hořejší ze Slaného, která zpočátku nechtěla prozradit, jak se ji podařilo být nejlepší.

„Je to moje osobní tajemství," usmívala se šampionka a pak přece jen přiznala, že na svém primátu má minimální zásluhu. Její tipy totiž byly dílem táty Zdeňka, předsedy slánského fotbalového klubu, který skončil druhý.

„Říkám pořád, že tahle soutěž je nespravedlivá. Ti, co poctivě sází sami za sebe, mají smůlu. Pro mě ale je zase hezké, že si takhle chodím pro výhry a pak jsem tak jako slavná," prohlásila držitelka už několika cen a přiznala, že na vyhlášení se omylem dostavila ke slánským rybičkám už minulý čtvrtek! „Tak jsem se těšila," smála se s tím, že za půl roku přijde znova. Vyhrát by prý mohla kočárek. Možná se bude hodit.

K fotbalu měla nejblíže v době, kdy po čtyři roky vykonávala nejdůležitější funkci, jakou může fotbalové prostředí nabídnout. „Točila jsem pivo a grilovala klobásy. To je prý kolikrát na fotbalu nejlepší," řekla a dodala, že teď upřednostňuje pobyt v přírodě.

Ceny nejlepším hráčům Tip ligy věnovaly Vydavatelství Vltava Labe MEDIA, Agra Řisuty, Cvrčovická pekárna, Masné krámy Slaný a Petra Kvasničková.

Jednotlivci: 1. Simona Hořejší 125 bodů, 2. Zdeněk Hořejší (oba Slaný) 122, 3. Tadeáš Schořálek (Zlonice) 116, 4. Iveta Plzeňská (Slaný) 113, 5. Pavel Růžička (Kladno) 110.

Týmy: 1. Keňátoři (Slaný) 431 bodů, 2. Black team (Kladno) 380, 3. Zlatý kapr (Slaný) 380.