Kladno otevře zbytek sportovišť

Kladno – Od 11. května budou otevřena všechna sportoviště Sportovních areálů města Kladna kromě koupališť, finské sauny, Aquaparku Kladno a trampolínového parku. Provozní doba otevřených sportovišť bude obnovena v plném rozsahu. „Upozorňujeme návštěvníky a sportovní kluby, že v rámci nouzového stavu musí respektovat všechna opatření,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová s tím, že rezervovat si sportoviště lze na e-mailu rezervace@samk.cz.

Senior v kladenském obchodě zkusil ukrást skener

Kladno – Kuriózní případ museli řešit v jednom z kladenských supermarketů strážníci Městské policie Kladno. Senior zde totiž kradl. Co je na takovém případu kuriózního? Nešlo totiž o obyčejnou krádež. Muž se pokusil ukrást skener, který slouží k rychlejšímu nakupování. Takový případ strážníci nepamatují.

„Muž vložil do své nákupní tašky ze stojanu skener a chtěl z obchodu odejít. V tom mu ale zabránil pracovník ostrahy a na místo přivolal strážníky. Protože krádeží muž způsobil škodu vyšší jak osmnáct tisíc pět set korun hlídka na místo přivolala policisty a senior poté putoval na služebnu Policie České republiky k dalšímu šetření,“ uvedla k ojedinělému případu mluvčí MP Kladno Alena Purkytová.

Dealer měl rostliny marihuany připraveny k prodeji v různých gramážích a obalech – například ve žlutých plastových kapslích z kindervajíček
Chybějící roušky prozradily prodej konopí

Degustační akce Zázraky vína byla pro letošek zrušena

Nové Strašecí – Šestý ročník tradiční degustace vína s názvem Zázraky vína se měl konat na novostrašeckém Komenského náměstí v sobotu 23. května od 14 hodin. Milovníci lahodného alkoholického nápoje si ovšem budou muset pro letošní rok nechat zajít chuť. Akce, kvůli které se do Nového Strašecí sjížděli lidé z širokého okolí včetně Kladenska, byla kvůli aktuální situaci zrušena. „V letošním roce jsme proto nuceni tuto akci zrušit. Budeme se na vás těšit příští rok a věříme, že si zážitek společně vynahradíme,“ uvedlo město Nové Strašecí.

Tříkolky pro technické služby Stochov

Stochov – Technické služby Stochov hlásí posily v podobě nové techniky. Na konci tohoto týdne byly společnosti dodány dva nové stroje – tříkolky, které pracovníkům pomohou v péči o město. „Jedná se o dvě pracovní elektrotříkolky. V nejbližších dnech budou plně nasazeny v pracovním procesu a pomůžou zaměstnancům společnosti s údržbou veřejných prostranství v našem městě. Přejeme spoustu najetých motohodin bez poškození,“ uvedl starosta města Stochova Roman Foršt.

Kladenský zimní stadion už znovu funguje

Kladno – Kladenský zimní stadion bude od úterý 12. května znovu přístupný veřejnosti. Lidé by ovšem neměli zapomínat, že nadále platí doporučení o důkladném dodržování hygieny. Kromě toho navíc sportovci musí respektovat omezení v podobě zákazu využívání šaten a sprch. „Sportovci budou moci stadion využívat na tzv. suchou přípravu, během tréninku ale nesmí jejich počet na stadionu přesáhnout sto osob,“ uvedl mluvčí hokejového klubu Rytíři Kladno Lukáš Jůdl.

Tomáš Kučera na trati Spartan Race v Kralupech.
Kučera děkuje lidem za solidaritu fitkům. Těší se na otevření

Muzeum zahájí výstavu Život a doba spisovatele Karla Čapka

Lány – Muzeum T. G. Masaryka v Lánech se v úterý 12. května znovu otevře veřejnosti a pro tuto příležitost si připravilo novou výstavu – Život a doba spisovatele Karla Čapka. „Návštěvníci se v časové i tematické posloupnosti seznámí s osobností Karla Čapka v mnoha rovinách – nejen v těch často citovaných, ale i v dalších, méně oficiálních, a to jednoduchou a přitažlivou formou,“ uvádí muzeum. Výstava potrvá do 13. září.