Luboš Rys, jemuž stejně jako bratrovi neřekne nikdo jinak než Čužáku, ji sepsal se svým kamarádem, dlouholetým novinářem Pavlem Loňkem a kdo se chce teď v létě pořádně zasmát, měl by si ji pořídit. „Věřím, že lidi moje vyprávění zaujme. Nečtěte knihu příliš kriticky, ale hlavně s úsměvem a veselou myslí,“ přeje si ve svém úvodním slově chlapík, který o sobě tvrdí, že až do dneška zůstal v duši klukem. „A tak to má být, ne?“

Že ho mají lidé skutečně rádi, o tom svědčí ekipa, která do České lípy dorazila. Křtu samotného se zúčastnili kromě Jágra i herec a bavič Martin Dejdar, politické špičky typu ministra vnitra Ivana Langera, pražského primátora Pavla Béma, středočeského hejtmana Petra Bendla či zástupců kladenského magistrátu. „Já jsem hlavně rád, že Čužák konečně knížku dopsal a začne chodit do práce,“ smál se dobře naložený Jaromír Jágr. Dejdar zase vyjádřil přesvědčení, že knížečku určitě brzy čeká dotisk, což Rys hned včera potvrdil.

K dobré pohodě přispěli i zpěváci na pódiu: Čužákům kamarád Laďa Kerndl nebo mladičká superstar Zbyněk Drda. Naopak slíbený instrumentalista Felix Slováček nakonec nevystoupil. „Prý mu nešly rty,“ smál se Rys.

Kromě nich dorazili se zpěvačkou Monikou Absolonovou baviči Geňa Genzer s Michalem Suchánkem, za hokejovou sféru pak domácí hvězdy bratři Kaberlové, Martin Procházka, Radek Gardoň a z ostatních litvínovský olympijský vítěz Jiří Šlégr s vdovou po bývalém kouči reprezentace Liběnou Hlinkovou či fotbalový klan Vízek – Šmicer a ex-adept na místo trenéra národního mužstva Ivan Hašek. „Všem chci strašně moc poděkovat. Pavlu Loňkovi za práci na téhle knížce, ostatním za dobrou pohodu. Pro tuhle akci jsem udělal maximum a kdo mě zná, ví, že nezklamu nikdy. Takové celebrity v Kladně nikdy podle mě nebyly a chovaly se bezvadně. Geňa Genzer mi dal na závěr i pusu,“ uzavřel rozzářený Luba Rys.