Čeká vás velkolepá podívaná pod vedením špičky evropského historického šermu, skupiny Merlet. Připraveny jsou turnaje, rytířská klání, královské duely, scénicko-kaskadérský šerm, filmoví koně, divadlo, hudba, kejkle. Kastelán Petr Slabý popsal jednu z novinek: „Pro děti se otevře unikátní Rytířská stezka odvahy, která pobaví celé rodiny a zavede účastníky tajuplnými prostorami hradu přes hradby až k velké věži. Každé dítě, které stezkou úspěšně projde, se může zúčastnit pasování na pachole křivoklátského rytířstva a obdrží pasovací glejt."

Chybět nebude pochopitelně ani dobové tržiště s vybranými lahůdkami a dětskými dílnami. „Jako atrakce pro dospělé bude otevřena unikátní Bakchova jeskyně ve sklepeních hradu, kde se návštěvníci mohou zúčastnit rytířského pijáckého rituálu, přesně jak probíhal v šestnáctém století," konstatoval kastelán. Každý, kdo rituálem úspěšně projde, se může zapsat do pijácké knihy a stane se čestným členem Bakchova společenství hradu Křivoklátu.

Pro milovníky historie bude k dispozici i dobová zbrojnice s odborným výkladem. Hana Jurčková, koordinátor marketingu, dodává: „A protože myslíme především na pohodu a příjemný zážitek našich návštěvníků, budou o Křivoklání otevřeny i unikátní prostory hradu s odpočinkovými zónami." Každý si tedy může vybrat, zda chce být ve víru turnajů, či si odpočinout na hradbách.