Vedení Kladna jednatele Krafku odvolalo v červnu. Hlavním důvodem bylo prý jeho špatné hospodaření. Radnice v čele s primátorem Danem Jiránkem se přesto od počátku snaží o otevřený dialog. Dle primátora ale zatím vítězí spíše emoce na straně umělců, než rozumná domluva.

Jelikož se Krafkovo odvolání odehrálo narychlo, považují to členové souboru za nestandardní postup, stejně jako jmenování nové jednatelky. Jak potvrdil umělecký šéf souboru MDK, Jaroslav Slánský, předali proto lidé z divadla radnici své požadavky. Bez jejich splnění je zahájení sezóny v ohrožení. „Jméno Ireny Žantovské bylo známo v souvislosti s divadlem ještě před odvoláním Jana Krafky. Radnice to popírala. Paní Žantovská přitom vykonávala pro radnici poradenství ohledně divadla. Mohla se snadno připravit na výběrové řízení. Byla ve výhodě. Navíc nemá ani požadovanou pětiletou praxi a je úzce napojena na politickou scénu. Domníváme se, že divadlo má být apolitické. Podle nás bylo celé výběrové řízení špatně vedeno. V komisi chyběl i odborník na divadelní problematiku,“ tvrdí Jaroslav Slánský.

Společně s kolegy čekají, že radnice jejich požadavkům vyhoví. „Pokud ne, budeme zvažovat další kroky. Ohrožena je tímto celá divadelní sezóna, nejen její začátek. Ozývají se mi i další spolupracovníci a hosté, že pod paní Žantovskou nechtějí pracovat,“ uzavřel Slánský.