Současnou krizi kladenského divadla nastartovalo jmenování jednatelky Ireny Žantovské, která tak vystřídala Jana Krafku. Někteří zaměstnanci divadla s ní spolupracovat odmítají. Nevzešla podle nich ze standardního výběrového řízení, kterého se účastnila jako jediná uchazečka. Vše se ještě vyostřilo, když začaly padat výpovědi. Mimo jiné z pozice herce odešel Jan Krafka. Nová divadelní sezona, která měla v září začít, neodstartovala. Personál divadla hrozí stávkou. Ta je ale podle radnice nezákonná. Na podporu divadelníků vznikla i petice, na které je 2851 podpisů.

Pondělní jednání bylo proto velmi ostře sledované. Opozice v čele s Milanem Volfem vystoupila na podporu Jan Krafky. „Když jsem nastoupil před lety jako primátor, dostali jsme po svých předchůdcích – primátorovi Danu Jiránkovi – nedokončenou opravu divadla, díru v zemi a nikdo nevěděl, co bude. Nám se podařilo opravu dokončit, jednatelku Blanku Bendlovou nahradil Honza Krafka. V mých očích naprosto bravurní jako jednatel a pro město Kladno udělal víc než vy za celý svůj život,“ řekl Volf směrem k radním.
Opozice rovněž navrhla Krafkův návrat na post jednatele. Návrh však nezískal potřebný počet hlasů.

Veřejnost a lidé z divadla viní radnici za špatné rozhodnutí, které může zapříčinit rozpad souboru. Tomu se primátor Dan Jiránek (ODS) brání a zdůrazňuje, že Jan Krafka neuměl ve funkci jednatele pracovat ekonomicky. „Pro letošní rok jsme vyčlenili rekordních 58 milionů korun, tedy zhruba 1000 korun na vstupenku. To je nejvíce ze všech divadel Středočeského kraje. I tuto sumu Jan Krafka ve funkci jednatele divadla překročil. Loni divadlo utratilo ještě o 5 milionů víc, než původně schválili zastupitelé,“ řekl.

Jednatelka Irena Žantovská doplnila, že jediní lidé, kteří ohrozili chod divadla, jsou herci, kteří podali výpověď. Sám Krafka měl účinkovat v řadě představení, ty se ale po jeho odchodu hrát nemohou a je nutné zařídit přeobsazení.

Městští radní navíc rozhodli o podání trestního oznámení na neznámého pachatele prostřednictvím Ireny Žantovské za zneužití stránek divadla. Jednatelka se ale zatím na policii obracet nehodlá. Její snahou je nyní naplnění koncepce. „Chci respektovat dramaturgický plán sezony i personální obsazení. V činohře budu i nadále podporovat uvedení jednoho muzikálu v každé sezoně. Provoz divadla chci ekonomicky stabilizovat například zvýšením počtu zájezdů a chci zvyšovat průměrnou návštěvnost na reprízách uplatňováním rozšířených metod práce s publikem,“ sdělila mimo jiné ve své prezentaci jednatelka, která chce hledat i další cesty jakými jsou například dotace od kraje či státu.