Jak vnímáte současnou vládní krizi?
Vnímáme ji jako nepříjemnou dohru vnitrostranického problému. Za to, co se nyní ve vládě děje, však v důsledku nemůže strana Věci veřejné (VV), ale premiér Nečas (ODS), který vnitřní problém VV použil pro zlikvidování jemu nepohodlných členů vlády. VV řešily vnitřní problém, vyloučily členy – poslance, kteří vše svými naprosto nepochopitelnými nařčeními způsobili. Vít Bárta se po jejich nařčení a následně v MF Dnes zveřejněných informacích rozhodl svou rezignací očistit nejen své jméno, ale především ochránit jméno a důvěryhodnost strany VV. Právě tento jeho čin však bohužel spustil lavinu nepředvídatelných událostí, které dospěly až do rozměru vládní krize.

Vidí vaše místní organizace určitá pochybení v krocích vedení VV?
Klub VV Kladno plně podporuje vedení strany a veškeré její kroky, taktéž všechny své ministry a poslanecký klub.

Myslíte si, že vládní koalice stávající krizi ustojí, nebo že budou předčasné volby?
Velice bychom si přáli, aby vládní koalice stávající krizi ustála. Ale vzhledem k vývoji koaličních jednání, postoji prezidenta republiky, i nesmyslných návrhů opozice si opravdu nejsme výsledkem jisti. Na druhé straně ale mají VV na základě platné koaliční smlouvy plné právo na to, aby určily, kdo bude tuto stranu na ministerských postech zastupovat a jednání by se neměla zvrhnout v obyčejné handlování ´kdo za koho´.

Jak je to s určitým rozštěpením kladenských VV před několika měsíci?
Situace VV v Kladně je nyní jasná, nicméně před komunálními volbami to tak určitou dobu nebylo. Pokud jsou mé informace přesné, sešla se v Kladně skupina členů a příznivců VV, která se pod vedením pana Kosteckého snažila založil Klub VV a sestavit kandidátní listinu pro komunální volby v Kladně. V té době jsem se s panem Kosteckým spojil i já, a to s cílem pomoci straně VV proniknout do komunální politiky v Kladně. Pan Kostecký jednal i s Milanem Hamerským (pozn.: Lepší Kladno), který navrhoval spojení s ostatními stranami, například stranou zelených a některými nezávislými. Vedení VV však zásadně odmítlo, aby pan Hamerský byl jakkoli spojován se stranou VV pro jeho dřívější angažovanost v organizaci, která poškozovala VV před senátními volbami.
Klub VV však nefungoval a pan Kostecký byl odvolán. Poté jsem se spojil s Václavem Weissem, pozdějším lídrem kandidátky VV v Kladně. Společně se nám podařilo rozjet fungující klub VV a s plnohodnotnou kandidátkou zasáhnout do komunálních voleb. V tomto klubu ani na oficiální kandidátce strany VV však nefiguroval nikdo z lidí kolem pánů Kosteckého a Hamerského.
Pan Hamerský následně založil sdružení Lepší Kladno. Na jejich kandidátce figurovali pouze dva kandidáti s politickou příslušností VV. Není tedy pravda, že by v Kladně existovaly dva Kluby VV. Ani to není podle stanov VV možné. Domnívám se, že nedošlo ani k žádnému rozštěpení, snad jen k jistému odlivu příznivců VV, kteří po nečinnosti původního klubu už neměli zájem se pro VV angažovat.