Mezi největšími letošními investicemi lze jmenovat rekonstrukci zimního stadionu, přípravu na neodkladnou opravu dosluhujícího sítenského mostu i rekonstrukce škol. „Největší investicí do školství bude rekonstrukce budovy v ulici Vrchlického a znovuotevření zdejší mateřské školy za více než 28 milionů. Další finance školám zajistí modernizaci provozů a vybavení i bezpečnost,“ řekl primátor Dan Jiránek (ODS).

Na chodníky a parkoviště je pak letos alokováno 90 milionů, investice do komunikací počítají s dalšími 60 miliony. V plánu je ale i nový sběrný dvůr v Kročehlavech.

Peníze půjdou také do bytového fondu, nových cyklostezek i zeleně. „Neméně důležité jsou i prostředky pro financování sportovních klubů a péče o sportovní zařízení. Pokračovat bude obnova zámku i jeho zahrady a otevře se nové muzeum věžáků,“ dodal primátor.

Přestože vedení města počítá s nižším objemem peněz oproti loňsku, plánuje nárůst v oblasti sociální, především u Domova pro seniory a na lepší údržbu a investice do sportovních areálů. „Prioritou jsou také opravy a investice do dopravní infrastruktury města,“ podotkl primátor.