Okružní křižovatka s novým prostranstvím u Městského stadionu Sletiště bude dokončena 7. září. Na toto datum plynule naváže uzavírka z důvodu konání tradičních Dnů města Kladna. Plného provozu u Sletiště se tak řidiči dočkají od úterý 13. září.

"Musím poděkovat všem Kladeňákům za trpělivost s uzavírkami při realizaci všech kruhových objezdů, velký dík samozřejmě patří i všem pracovníkům magistrátu a vedoucím jednotlivých odborů. Bez tohoto týmu, jejich podpory a práce, by ani jednu z investic nebylo možné v tomto čase a na takto vysoké úrovni dokončit. Tak, jak jsme slibovali, kročehlavské objezdy na začátek školního roku i otevřeme. Pouze u Sletiště jsme při napojovaní Strouhalovy ulice zaznamenali menší zdržení, protože jsme při výkopových pracích narazili na vedení páteřních inženýrských sítí, které nebyly nikde zamalované. Jsem rád, že jsme se rozhodli investice rozjet o prázdninách, kdy je nejmenší provoz a děti nejezdí do školy,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Unikátně řešené kruhové objezdy na křižovatkách ulic Vodárenská, Milady Horákové, Jaroslava Kociána, na navazující křižovatce ulic Americká a Vodárenská a mezi výjezdem z Italské ulice od Kauflandu přispějí ke zklidnění, vyšší propustnosti, bezpečnosti a plynulosti provozu, a to v převážnou část dne. 

Kompletní obnovou prošla navazující ulice Jaroslava Kociána, kde jsou nové povrchy silnice a chodníků, úprava jízdních pruhů umožnila přesunutí veřejného osvětlení mimo chodníky, které se tak rozšířily pro komfortnější užívání chodců i cyklistů. Upraveny byly také autobusové zastávky a vysázena nová zeleň.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Před Sletištěm finišují práce na kruhovém objezdu, který nyní spojuje ulice Františka Kloze, Sportovců, Strouhalovu ulici i nově řešené parkoviště u sportovní haly. To bude sloužit i jako točna autobusů a veškerá doprava se tak vyhne zrekonstruovanému prostranství u vchodu do areálu Sletiště, kde se každý den pohybuje velké množství chodců a cyklistů. Zároveň je zde i velmi vzhledně vyřešen veřejný prostor.