"Silnice byla dosud v ranních i odpoledních špičkách neprůjezdná. Dopravní kolaps vždy obec rozdělil na dvě poloviny. Občanům to nesmírně komplikovalo život," řekl starosta Velkého Přítočna Jan Burger.

"Poprvé jsme ho začali řešit před dvěma lety. Je to tedy příběh, který po dvou letech končí a po čtyřech měsících jsme se nové křižovatky dočkali v solidním termínu. Jsem rád, že nyní mohou naši občané sami zhodnotit, že omezení a čekání se vyplatilo a život výrazně usnadní,“ řekl starosta Velkého Přítočna Jan Burger, jelikož je to propojka mezi dálnice D6 a D7, a tím spíše propojka z D6 na Kladno.

Stavbou se nijak nesníží ani nenavýší počet vozidel, ale průjezd se zrychlí a stává se bezpečnějším. Kromě toho dokončili po dobu výstavby kruhové křižovatky v obci ještě i rozšíření frekventované silnice v lokalitě U rybníčku, kde byla doplněna ochranná svodidla, jelikož tudy chodí děti do základní školy a místní obyvatelé do volnočasového sportovního areálu.


Při slavnostním otevření kruhové křižovatky se vyjádřil i zástupce zhotovitele, David Nosek.„Vybudování kruhového objezdu ve Velkém Přítočně je pro nás velká zkušenost, jak dokáže obec v čele s velmi aktivním starostou vydatně pomoci. Každá stavba má pochopitelně svoje výhody i nevýhody, ale nám se podařilo stihnout vše v termínu, navíc nám počasí přálo, takže děkuji všem, kteří se na vybudování podíleli. Poděkování náleží i občanům, kteří to jistě v době výstavby neměli jednoduché,“ řekl David Nosek. 

Kruhák ve Velkém Přítočně je nyní ve zkušebním provozu a v místě bude ještě provedeno i hlukové měření nařízené hygieniky. Kolaudace je plánována na květen příštího roku. Podle Pavla Šlapáka z úseku výstavby podniku Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) vytvořili v místě navíc jednu novinku, jíž je betonový pojížděný prstenec. Jeho efektivnost vyhodnotí až podle dat získaných za provozu. „Díky podpoře obce a včasnému vyřešení všech záležitostí s pozemky se podařilo územní rozhodnutí a stavební povolení sloučit dohromady. I přes jisté zásahy do původního plánu se nám povedlo termín nejen dodržet, ale stavbu předat dokonce v předstihu,“ dodal Šlapák.

Kromě Velkého Přítočna řidiči od 48. týdne projedou konečně konečně i Malým Přítočnem, kde se pracovalo na komunikaci od června. 
Závěrem starosta Velkého Přítočna Jan Burger dodal, že spolu se silničáři intenzivně pracují na podkladech k plánovanému obchvatu Kladna, který by měl obci definitivně ulevit od tisíců aut denně, stejně jako dalším vesnicích a městům na trase. „Je to na dobré cestě, tak doufám, že se dočkáme brzy,“ uzavřel Burger.