Mistr světa Eddie Merckx prohrál jediný zápas, v kterém podlehl Martinu Boháčovi. Jeho kolega Eddy Leppens sice také jednou prohrál, ale celkově měl větší radost. Jeho tým totiž ve víkendovém klání vyhrál na celé čáře.

To mrzelo hlavního rozhodčího celé soutěže Jana Čermáka. ,,Zklamalo mě, že prohrál tým Longoni, protože je to moje oblíbená značka tága. Nicméně výkony soupeřů jim toho moc neumožnily,“ prohlásil s úsměvem Čermák, který měl tu možnost si po skončení turnaje zahrát se zmiňovaným Leppensem.

,,Byla to partie pro pobavení diváků. Byl jsem trochu nervóznější. Prohrál jsem 7:5, ale to je slušný výsledek,“ okomentoval svůj zápas hlavní rozhodčí. Návštěvníci mohli v kladenské herně vidět kulečník, který v republice opět delší dobu neuvidí.

Místní hráči považují za nejlepší okamžiky utkání, kde nejprve Leppens nahrál čtyřicet bodů na sedmnáct pokusů. Merckx to později zvládl na pouhých šestnáct pokusů. ,,To lidé v republice uvidí jen tehdy, pokud podobní hráči přijedou znovu. Jsem opravdu rád, že byl v naší malé herně k vidění světový kulečník v podání Belgičanů,“ dodal na závěr Jan Čermák.

Více se o kulečníkudočtete také v rubrice související články vpravo.