Kromě hasičů, kteří prováděli zásah, byl na místě také Kladenský deník. Jelikož nehoda byla pro chovatele velmi emočně vypjatá, když se všichni obávali o život milovaného zvířete, přítomnost novinářů vyhodnotil jeden z nich zvláště nevybíravým způsobem a na redaktorku dokonce fyzicky zaútočil.

Přesto šlo všem od počátku o jediné. Zvíře zachránit a způsobit mu co nejmenší zdravotní újmu. To se naštěstí po více než třech hodinách podařilo.

Hasiči ze Slaného a Kladna společně s lezeckou skupinou byli přivoláni na místo události krátce po deváté hodině.

Jednotka se pokoušela koně vyprostit z odpadní jímky, kam spadl. To se však dlouhou dobu nedařilo, jelikož byl zásah obtížný. Kůň byl proto zajištěn popruhy a k vyzvednutí instalována trojnožka.

„Dále bylo zapotřebí přivolat veterinářku, která pomohla zvíře zklidnit a poradila, jak ho vyprostit bez zdravotní újmy. Zásah byl podle mluvčí hasičů Lenky Kostkové úspěšně ukončen v poledne.

Jak potvrdil velitel zásahu, včerejší akce nepatří mezi běžné.

„Při podobné události se zvířetem pomáháme zpravidla jednou ročně," řekl hasič Tomáš Slánička.

I když je pro záchranáře prvořadé ochránit životy a zdraví lidí, zvířat i majetek, záleží následně na vyšetřování, zda v tomto případě náhodou nepochybili majitelé areálu a bylo vše v souladu s bezpečnostními předpisy.

Případem se budou proto zabývat pracovníci Krajské veterinární správy se sídlem v Benešově, sdělil Kladenskému deníku její ředitel Zdeněk Císař.