„Šel jsem se podívat, co se stalo a vidím, že se odlomil kus balkonu v osmém patře. Ten pak spadl na zábradlí našeho a potom dolů. Kdyby tam například někdo v tu chvíli venčil psa, asi by to nerozchodil, “ vyprávěl Šela.

„Nebojím se o svůj život, protože vše je věcí náhody. Může se stát, že někdo nebude mít štěstí a spadne na něj kus úlomku nebo ho srazí auto na přechodu. Na balkon jsem chodil často a myslím, že kvůli tomuto incidentu nepřestanu,“ sdělil Šela.

Dunivou ránu zaslechla i domovnice věžáku. Hned začala zjišťovat, co se stalo. Když jí Libor Šela pověděl o úlomku, ihned jednala a skutečnost nahlásila místní Správě bytového fondu (SBF).

„Musím potvrdit, že skutečně odpadl dolní lem balkonu kvůli zatékání. Stává se to, “ informoval ředitel SBF Vojtěch Munzar.

„V současné době provádíme kontroly a závady balkonů postupně odstraňujeme, aby se podobná situace už nestala. I v minulosti jsme dělali revize a několik lodžií bylo opraveno,“ řekl Munzar.

Ovšem rekonstrukce není levnou záležitostí. U malých balkonů je cena za izolaci a dlažbu zhruba čtrnáct tisíc korun a na jejich opravách se pracuje dva roky. Středně velké, kde je nutná kompletní hydroizolace a nová dlažba, stojí od dvaceti do třiceti tisíc korun.