„Počasí nám přeje, podzim je moc hezký, cukry se trochu dotahují, takže to je super. Celkově bude ale sklizeň nižší kvůli plísním, dle mého odhadu o 30 až 40 procent. Na jaře vydatně pršelo, takže se kolikrát nedalo vjet ani do vinice, abychom provedli postřiky. Letošní léto bylo navíc chladnější. Na začátku vinobraní to s cukry nevypadalo nic moc, ale září jsme měli nádherné, tudíž už se dostáváme k pozdním sběrům, což je moc pěkné,“ konstatuje vinařka.

I tak budou mít letos vína ze Kvíce podle Isopové vyšší množství kyselin, než v posledních několika letech. „Přece jen sluníčka u nás tolik není. Cukernatostí se dostáváme na přívlastková vína - kabinet i pozdní sběr, díky kyselinám se ale obrazně vracíme po letech zpátky do Čech," konstatuje Jana Isopová. Jak již bylo výše řečeno, sklizeň jede naplno a stejně tak produkce burčáku. „Pokud nám bude počasí přát, budeme ho mít do konce října,“ dodala Isopová.

V současné době mají ve Vinařství u Rychtaříků pestrou nabídku burčáku od růžového přes červený. „V těchto dnech aktuálně jedeme růžový burčák,“ upřesnila.

S manželem Petrem Rychtaříkem hospodaří Jana Isopová na svých vinicích od roku 1997. Na rozloze 16,2 hektaru pečují o 60 tisíc sazenic a pěstují 15 druhů vín. Společně s brigádníky z řad studentů a seniorů pracuje ve vinohradu, dle potřeby, až deset lidí. Do práce v rodinné firmě se postupně zapojují též jejich čtyři studující dospívající i dospělé dcery.

Letošní vína budou v nabídce nejdříve za rok. Zda některá manželé přihlásí do soutěže, ukáže až čas po dozrání v sudech. Co se týká prestižních ocenění, Rychtaříkovi mají z poslední doby na svém kontě například zlatou medaili za slámové víno z roku 2017.