Předškolka byla pravidelně každé úterní a středeční dopoledne, od listopadu se díky velkému zájmu přidal i čtvrtek.

„Cílem této akce je, aby si děti postupně zvykly na režim mateřských školek a na to, že nebudou veškerý čas trávit se svými maminkami. V jednom kroužku je maximálně dvanáct dětí, kterým se věnují dvě učitelky,“ uvedla zakladatelka Šárka Sandevová.

Jídlo a pití si nosí z domova, na svačinu je určena pravidelná doba stejně jako je tomu ve školkách. Za jedno dopoledne rodiče zaplatí osmdesát korun, což je oproti hlídacím agenturám poměrně malá částka.

Učitelky, které se o děti starají, jsou pečlivě vybírány. Musí k nim mít velice kladný vztah, což je u této práce hlavním předpokladem.

„Snažíme se, aby se tu dětem líbilo a nenudily se. V klubovně máme spoustu hraček, vymýšlíme jim různé aktivity jako kreslení, cvičení, čtení pohádek nebo hraní na hudební nástroje. Když je hezké počasí, chodíme s nimi na zahradu, kde máme od loňského roku nové prolézačky,“ říká jedna z učitelek Marcela Bezděkovská.

Podobná akce se koná také každé pondělní a středeční dopoledne v klubu Spirála v Litevské ulici. Tento kroužek navštěvují především děti z kročehlavského sídliště.

O Dopoledne bez maminek je čím dál větší zájem. Děti se dobře připraví na to, co je čeká, a maminky mají alespoň chvíli čas samy pro sebe.