Díky pohotovosti muže, který pochopil, že by mohli být ohroženi kolemjdoucí a zavolal na služebnu městské policie, nedošlo k nejhoršímu.
„Přivolaná hlídka na místě zjistila, že mladá žena je v bujaré náladě, posílena alkoholem. Zjistila tedy její totožnost a o případu vyrozuměla svoje republikové kolegy,“ uvedl vedoucí městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.


„Zaslechla jsem, že se něco venku děje a oknem viděla přijet policejní auto. Kdyby opravdu někomu hodila lahev na hlavu, bylo by po něm. Sklenice, která letí z desátého patra, má váhu jako obrovský kámen. Nechápu, jak něco tak neskutečně hloupého může člověka vůbec napadnout. Podle mě by si zasloužila pořádný trest. Vůbec nechci domyslet, co se mohlo stát,“ hněvala se žena z domu od naproti.


Vzhledem k tomu, že přivolaní strážníci ohodnotili na místě čin jako přestupek, bude se jím tentokrát zabývat pouze přestupková komise slánského městského úřadu. Je–li takové jednání hodnoceno policií jako výtržnictví nebo obecné ohrožení, může být pachatelům na základě příslušných paragrafů vyměřeno i několik let odnětí svobody nepodmíněně.
Případ, kdy se někdo bavil házením předmětů, mají Slánští v záznamech starých dva roky. Parta mladíků tehdy vrhala kameny na jedoucí vlak.