Pohádku napsal a režíruje umělecký šéf Lampionu Ondřej Lážnovský. Výtvarné návrhy scény i loutek pocházejí z dílny scénografky Petry Vykoukalové, která pro divadlo v minulé sezoně připravila Tajemný hrad v Karpatech a Nesmírná dobrodružství aneb Václav – to byl ale svatoušek. Jestli se podaří myslivci zachránit nejen Karkulku, ale také její maminku s babičkou z vlkova nenasytného břicha, poprvé diváci uvidí 5. října.


Týden nato bude následovat premiéra klasické pohádky o chudém chasníkovi, kterému ke štěstí pomůže mazaný kocour. Pohádka se jmenuje Kocour v botách a v kulisách malebné krajiny si v ní děti prožijí příběh plný napětí i humoru. Pro Lampion ji zrežíruje Pavel Polák, který v květnu potěšil pohádkou Slůně aneb Proč mají sloni dlouhé choboty. Scénu a loutky pro Kocoura v botách navrhnul výtvarník Jaroslav Milfajt, hudbu k doprovodným písničkám složil David Rotter.


Na začátku prosince bude v Divadle Lampion premiérově uvedena hra Příběhy ze zasněžené krajiny, které připravuje režisér Jiří Adámek, jehož nedávné zpracování Knihy džunglí pro pražské Divadlo Minor získalo Cenu primátora města Liberce na tamním soutěžním festivalu Mateřinka.
Po novém roce nastuduje soubor Lampionu ještě klasickou pohádku Čert a Káča a dále některé ze známých příběhů Macha a Šebestové. Komu se líbí pohádky, má se tedy i v příští divadelní sezoně nač těšit.