Protože se pomalu blíží adventní čas, Divadlo Lampion už připravuje program na letošní Mikulášskou, která se uskuteční v sobotu 1. prosince od 15 hodin.
Na jevišti divadla se tedy v těchto dnech zdobí vánoční stromeček, peče kapr a zpívají vánoční koledy. Ty jsou základem příběhu Kouzelný dárek, který Lampion prvně uvede 30. listopadu a bude ho mít na repertoáru celý prosinec.

Děj představení začíná na Štědrý den ráno a končí vybalováním dárků. Zachycuje to, co se může stát během jednoho dne v obyčejné rodině, kde maminka chystá štědrovečerní večeři, tatínek shání stromeček, děti se těší na dárky a babička zná spoustu pohádek i starých vánočních zvyků.

Příběh vznikl na základě hereckých improvizací pod vedením uměleckého šéfa Divadla Lampion Ondřeje Lážnovského a přináší skutečně vánoční atmosféru. Jeho součástí bude také pohádka O myšce Elišce, ptáčku Jarabáčku a klobáse, kterou pro děti napsala známá autorka loutkových textů Iva Peřinová z Liberce.

V rámci Mikulášské v Lampionu dostanou děti nejen kouzelný dárek v podobě představení, ale čekají je také dárky a sladkosti od čerta, Mikuláše a anděla, připraveny jsou také písničky i drobné zábavné hry.