„Původní sokolovnu si vystavěli naši předkové vlastními silami a museli si opatřit také finance. Nyní nás podpořil kraj i obec, ale zdaleka to nestačí. Tak jsme se inspirovali v minulosti a snažíme se pomoci si sami. Sobotní benefice je jedním želízkem v ohni,“ uvedla dlouholetá starostka lánských Sokolů Václava Nováková.

Lánští sportovci připravili pro návštěvníky pestrý program. Odpoledne to mimo jiné bude řada soutěže pro děti i dospělé, kreativní dílny či divadelní pohádkové představení. Ve 14 hodin bude možné ulovit podpis úspěšného ledového plochodrážníka Jana Klatovského, vystoupí mistryně světa z Aerobic Dancers Kladno. Slavnostně bude otevřeno i nové hřiště pro pétanque.

Předvede se i místní oddíl aerobiku pod vedením Báry Ladrové a s ukázkami Zumby vystoupí Fitklub 1155. Celým dnem bude doprovázet Kamila Barochová a jsou připraveny dvě kapely, které budou bavit návštěvníky po celou dobu benefice a večer zahrají k tanci.

"Ještě před tím, od devatenácti a dvaceti hodin, se bude konat dražba, při které budou nejprve vydraženy staré parkety s autogramy významných osobností společenského,kulturního a sportovního života. Budou tu například podpisy slavných hokejistů, ale víc prozrazovat nebudu. Po nich se pak budou dražit ještě obrazy bratří Karla a Petra Kellnerových, významných malířů, kteří jsou rovněž místními rodáky a chtějí nás takto podpořit," doplnila jedna z hlavních organizátorek akce Martina Hořejší. (mh)