Nezapomenutelný týden prožili kluci a děvčata zDětského domova Ledce–Šternberk na ozdravném pobytu vKrkonoších. V horském středisku Harrachov nejen bobovali, ale vydali se například na exkurzi do vyhlášené sklárny Novosad s expozicí sklářského muzea.

Nechyběl ani pěší výlet kzamrzlým Mumlavským vodopádům, návštěva Šindelky - muzea přírody, výšlap pod čtyři skokanské můstky a jízda ve starobylých saních tažených koňmi. Děti soutěžily ve slalomu, ragby na sněhu, hrály oblíbené stolní hry, zúčastnily se noční bojovky, orientační vědomostní soutěže, ale i soutěží o nejlépe a nejhůře uklizený pokoj.

„Byli jsme pořád na bobech a taky se mi líbily koně se saněmi. Trochu jsem se bála když jsme s nimi jeli s kopce a strach jsem měla i na noční bojovce,“ prozradila na sebe jedna znejmladších účastnic výletu Verunka Pokutová zedruhé třídy.

Vzávěru pobytu se uskutečnilo vyhodnocení a každý zpětadvaceti klientů domova dostal sladkou odměnu. Na rozloučení sHarrachovem a Krkonošemi byl uspořádán karneval. (ht)