První setkání a beseda o práci městských strážníků se uskutečnily vminulém roce ve Slaném, a následné, to poslední, těsně před pololetním vysvědčením na ožehavé téma současné mládeže.

Vedoucí Městské policie Pavel Štěpánek Slaný přítomným klukům i děvčatům velmi dobře zvoleným přístupem nastínil především problémy i dopady šikany.

„Viděli jsme film o chlapci, kterého týrali tři větší kluci ze třídy. Nikdo mu nepomohl, ani spolužáci a ani máma státou. On to nevydržel a skočil z mostu. Bylo mi ho líto,“ uvedl čtrnáctiletý Josífek Pokuta.

Na dané téma filmu, který byl natočen podle skutečné události – vydírání, ubližování, terorizování, nezájem ze strany dospělých i dětí, o tom všem se rozvinula beseda mezi přítomnými dětmi i dospělými. Kluci i děvčata získali besedou s odborníkem cenné informace o postupu jak se zachovat při vzniklé obdobné situaci.

Další setkání pracovníky městské policie je přislíbeno na březen. Na návštěvu do Ledců – Šternberku jsou pozváni nejen strážníci, ale i jejich čtyřnozí přátelé, kteří jim zdatně vjejich práci pomáhají.

Autor: Hana Tichá