Soutěž zahájila předsedkyně ČsOL Kladno Eva Armeanová, která připomněla osobnost snajperky Vandy Biněvské, která bojovala již u Sokolova. Od její smrti letos uplynulo 25 let. Zemřela 26. března 1991 na Ukrajině 
v hodnosti kapitánky v záloze. Vzpomněla také na všechny vojáky, kteří

bojovali za osvobození republiky od nacistické okupace a oznámila, že dne 25. května

zemřel člen ČsOL Kladno, válečný veterán Ludvík Darovec. Minutou ticha všichni přítomní uctili jejich památku.

Střelecké soutěže se zúčastnili příbuzní Vandy Biněvské, její sestra, válečná veteránka, Věra Holubeva s dcerou a vnučkou. Pozvání přijal také starosta obce Družec Zdeněk Kofent, který se rád zúčastnil i předchozího ročníku.

Nastala chvilka soustředění a začala střelba ze samopalu vzor 58. Stříleli jsme pod odborným dohledem Václava Staňka a jeho kolegy.

Stanislav Pítr organizoval dvojice a bratři Šubrtovi u terčů kontrolovali počet nastřílených ran. Po skončení soutěže si všichni pochutnali na výborných koláčích a šátečcích z Čvrčovické pekárny.

Následovalo vyhodnocení. Nejprve všichni obdrželi z rukou starosty pamětní list, na kterém je fotografie osmnáctileté Vandy s ostřelovací puškou.

Fotografie pochází z března roku 1943. Střelečtí vítězové obdrželi diplomy a dárky a také legionářskou brožuru. Naštěstí přálo počasí, takže vyhodnocení se konalo za příjemného slunečného odpoledne.

V kategorii mužů se na 1. místě umístil Jan Šubrt s 98 body, na 2. místě Milan Šubrt s 96 body a na 3. místě Ladislav Lenk s 95 body. V kategorii hostů – mužů si 1. místo vystřílel Zdeněk Kofent s 97. body, 2. místo Ančo Marinov s 96 body a 3. místo získal Jiří Skála s 94 body.

V kategorii žen si 1. místo vystřílela Jitka Lenková. Závodila poprvé, ale měla šťastnou mušku. Nastřílela 90 bodů, na 2. místě skončila s 58 body Hana Wolfová a 3. místo získala Anna Černohorská s 51 body. V kategorii hostů – žen se umístila na

1. místě Angelika Skorodina s 95 body. V loňském roce nastřílela obdivuhodných 100 bodů. Na 2. místě se umístila Věra Švejkina s 81 body a 3. místo symbolicky získala Věra Holubeva.

Poděkování patří hejtmanovi Středočeského kraje panu Miloši Peterovi a Ministerstvu obrany za poskytnutí dotace, starostovi obce Družec Zdeňku Kofentovi za jeho podporu, majiteli střelnice panu Václavu Staňkovi i všem, kteří se soutěže zúčastnili. Moc rádi přijedeme do Družce i příští rok na 7. ročník střelecké soutěže.