Lego hodlá používat recyklovaný materiál z plastových lahví, které mají v Evropě a Spojených státech potvrzení o bezpečnosti k uchovávání nápojů. Z jedné litrové lahve bude podle firmy možné vyrobit zhruba deset standardních kostek Lego.

Jak potvrdil viceprezident podniku Tim Brooks, jenž je zodpovědný za postoj firmy k životnímu prostředí, první prototypy Lego kostiček z recyklátů jsou již na světě. Nyní je potřeba je správně obarvit a následně odzkoušet mezi dětmi i dospělými, zda rozpoznají změnu. V současné době používá firma recykláty z USA, ale co se týká plastů například vylovených z moře, ty pro recyklaci využít nelze, jsou velmi znehodnocené.

"Víme, že dětem záleží na životním prostředí, a my chceme, aby naše výrobky byly udržitelnější a měly pozitivní dopad na planetu. I když bude chvíli trvat, než si budou děti moci hrát s kostkami z recyklovaného plastu, chceme jim sdělit, že na tom pracujeme. Experimentování a neúspěchy jsou důležitou součástí učení a inovací. Stejně jako děti doma staví a přestavují s Lego kostkami, děláme to stejné i v naší laboratoři," zdůraznil viceprezident společnosti Lego.

Společnost Lego je podle výše tržeb největším výrobcem hraček na světě. Jeden z výrobních závodů podniku je v Kladně, provoz tam zahájil v roce 2000. V kladenském závodě se stavebnice dekorují, kompletují se menší díly a balí. Další výrobní závody má firma v Dánsku, Mexiku a v Číně.