Dvojčata se narodila o prvním lednovém víkendu a jedná se o kozlíka a kozičku. „Malá kozička se zdá být spíš rezervovanější a má ráda svůj klid, kdežto kozlík je velmi zvědavý a žádné návštěvy se nezalekne,“ přiblížila chovatelka Jitka Jonáková.

Kladenští studenti pomáhají útulkům.
Kladenští studenti ze střední odborné školy pomáhají útulkům

V Teráriích se z nových přírůstků radovali hned 1. ledna. „Na Nový rok se nám narodilo pět malých leguánků malachitových. Tento druh pochází ze Střední Ameriky a je vejcoživorodý, takže samice inkubuje zárodky ve vlastním těle, kde je stálejší prostředí než ve venkovním prostředí. Mláďata pak přiházejí na svět v průhledných obalech, ze kterých se ihned protrhávají,“ popsala zooložka Veronika Svobodová

Dalším odchovaným druhem je chameleon pardálí z Madagaskaru. Ten je naopak vejcorodý a jeho vejce se vyvíjela v kontrolované teplotě v inkubátoru. Trvalo to zhruba 7 měsíců. Ze třiceti vajec se zatím vylíhlo šest mláďat a další už se začínají protrhávat. Chameleoni jsou zooparku jedním z největších lákadel, v žádné jiné zoo totiž nechovají tolik druhů jako v Zájezdu.

Zoopark Zájezd je otevřen každý den i v zimním období od 10 do 16 hodin. Pro vstup není nutné očkování ani předložení negativního testu.