„Lékaři jsou jenom lidi! Naši drazí pacienti, v Oblastní nemocnici Kladno dojde od pátku 1. prosince k významnému omezení poskytovaných služeb,“ začíná prohlášení lékařů, které se objevilo na dveřích ambulancí v areálu kladenské nemocnice.

Podle kladenského Lékařského odborového klubu ONK, sekce mladých lékařů, který je pod veřejným prohlášením podepsán, jsou lékaři dlouhodobě nuceni porušovat zákoník práce, a to na úkor rodinného života a až na pokraj vyčerpání.

Hasiči zasahovali u požáru rekreačního objektu u Unhoště
U Unhoště hořel rekreační objekt. Majitel utrpěl popáleniny

„Významná část lékařů kladenské nemocnice proto přestane dobrovolně vykonávat práci přesčas. Přepracovaný lékař je navíc rizikem pro bezpečnost pacienta. Abychom zajistili nepřetržitý chod jednotlivých oddělení a ošetření akutních případů, budeme nuceni omezit plánovanou péči,“ píše se v prohlášení doktorů.

Omezení neakutní péče potvrzuje i vedení nemocnice. „Omezí se plánované výkony, akutní péče běží," uvedla na dotaz Deníku mluvčí kladenské nemocnice Olga Oliveriusová. Kterých oddělení a plánovaných výkonů se omezení dotkne nejvíce, zatím špitál nezveřejnil.

Kladenské Vánoce rozsvítily tisíce světel a Pohádkový strom splněných přání.
Kladenské Vánoce budou opět velkolepé. Hvězdou adventu se stane Štefan Margita

Ve druhé nemocnici v okrese ve Slaném zatím s omezeními nepočítají. „V Nemocnici Slaný bude v prosinci zajištěn provoz včetně personálního zajištění stejně jako v předchozích měsících. Operativa ani cokoli jiného nebudou ohroženy,“ potvrzuje Štěpán Votoček, ředitel nemocnice, kterou zřizuje město.

Napjatá atmosféra může pacienty znepokojovat. Vědí, že v obou nemocnicích je i bez vypovězení přesčasů lékařů a zdravotních sester dlouhodobý nedostatek. Například kladenská nemocnice je ochotna nově příchozímu doktorovi zaplatit 500 až 800 tisíc korun.