Přestože město mělo ušlechtilý zájem a získalo budovu v aukci zpátky do svého majetku v roce 2003 a z velké části ji uvedlo do skvělého stavu, v městské pokladně se peníze na dokončení zhruba třetiny objektu hned tak nenajdou.

Podle vedoucího odboru investic a oprav Městského úřadu ve Slaném Richarda Jankoviče sice nemusí mít veřejnost obavy z toho, že by povětrnostní vlivy opravenou část budovy poškodily, přesto v dohledné době dokončena nebude.

„Stavba je zakonzervovaná tak, že rekonstruované prostory nejsou poškozovány větrem ani vlhkostí. Slaný by přirozeně rádo opravy Grandu dokončilo, ale chybějí potřebné peníze. Řádově by byly zapotřebí desítky milionů korun," říká Richard Jankovič.

Vzhledem k tomu, že s opravami nepočítá ani rozpočtový výhled příštích let, musí se Slaňáci smířit s tím, že na dokončení Grandu hned tak nezbude.

Vize vedení města Slaného byla ještě před pár lety taková, že by ve zbývající části stavení mohla vzniknout pasáž s obchody, včetně bytových jednotek, ovšem s nástupem ekonomické krize zašly všechny podobné představy na úbytě.

Opravené prostory městského centra jsou navíc velmi energeticky náročné a jen vytápění objektu pohltí desítky tisíc měsíčně. „Snažíme se, jak můžeme. Šetříme hodně a vytápíme velmi úsporně, kotelnu dokonce vypínáme.

Velice to hlídáme. Pravdou ale zůstává, že o společenské akce zájem opadá a ani plesů nemáme tolik, co kdysi. Je to trend doby.

Nápadů je spousta, například taneční pro starší a pokročilé, stejně jako jiné akce v roce, ale lidí chodí méně," řekl vedoucí Kulturních zařízení města Slaného Karel Hampl.

Přes veškeré snahy města provozovat Grand co nejefektivněji, si opozice neodpustí poznámku, že stavba už mohla být hotová dávno.

„Trápí mě, že se Slaný pouští do megalomanských projektů a nakonec nemá peníze na jejich dokončení. Jako člen opozice nic nadělám, když nás zbytek zastupitelů přehlasuje.

Kdybychom nezačínali s nesmyslnými drahými akcemi jako jsou atletické hřiště a parkovací dům, mohlo se dokončit alespoň jedno započaté. To ale nikdo slyšet nechce," řekl slánský opoziční zastupitel Stanislav Švarc.

Vedení města je jiného názoru a přesvědčeno, že dosavadní kroky, ať už záchrana Grandu, rekonstrukce atletického areálu, stejně tak parkovací dům, jsou pro Slaný nezbytné. Peníze do nich vložené byly prý proto pokaždé opodstatněnou investicí.