Mezi prvními byl elektrifikován tamní hudební altán, ke kterému byly po letech letech přivedeny podzemní rozvody elektřiny. Ze strany Fügnerovy ulice jsou opravovány dále i poničené schody. „Celkové úpravy v lesoparku by měly přijít odhadem na dvacet milionů korun. Město žádalo o dotaci na podporu projektu, ale a s žádostí tentokrát neuspělo. Práce budou proto odváděny postupně,“ řekl k plánům starosta Slaného Martin Hrabánek. 


K dalším plánovaným počinům, které město v lesoparku plánuje, je rekonstrukce topolové cesty. Jedná se o stezku vedoucí od hřiště Slavoj až do sídliště V Ráji, kterou využívá velká část občanů, školních dětí i pejskařů. Topolovka dostane podle starosty nový povrch a oproti stávajícímu stavu bude rozšířena, aby se zde mohli bezpečně pohybovat jak chodci, tak cyklisté. V návrhu je také obnova stávajícího zastaralého osvětlení této aleje.


Vedení města uvažuje dále také o vylepšení současného sociálního vybavení letního kina, kde se kromě promítání konají také koncerty a další kulturní akce. 
V části lesoparku by měly být dále dokonce vysazeny i ovocné stromy, dále je plánována i další zelená výsadba, která v budoucnu oddělí herní plochy. Město před časem vypsalo soutěž, kde jednotlivci i sdružení mohli navrhovat, co by v lesoparku uvítali. Na základě návrhů Slaňáků byl zpracován projekt, ve kterém nechybějí různé sportovní aktivity pro mladé i odpočinková místa pro starší generaci, které časem na Hájích přibudou.