Mluvčí letiště Eva Krejčí uvedla, že letadla přistávající na hlavní dráze míří přes Such〜dol, startující přes Jeneč. Oddechnou si obyvatelé Buštěhradu, Braškova, Tuchlovic a dalších obcí včetně některých částí Kladna. „Provoz letiště se nás normálně netýká, ale v posledních třech týdnech to opravdu stálo za to. Stěžovaly si hlavně maminky, kterým letadla v noci budila děti,“ potvrdil starosta Tuchlovic Karel Burda.

Provoz záložní dráhy 13–31 nyní bude omezen jen na výjimečné situace. Nejpozději s účinností nového letového řádu od dubna 2008 navíc dojde k další zásadní změně. Mezi půlnocí a 5. hodinou ranní bude provoz na této ranveji zcela vyloučen. Nedávno se na tom s vedením letiště dohodli starostové obcí postižených provozem záložní ranveje.

Hlavní dráha byla uzavřena od 7. srpna kvůli nanášení speciální protiskluzové vrstvy, která zajistí bezpečnost při přistáních a startech letadel, zejména za silného deště a v zimním období. „Veškeré práce jsme směřovali tak, abychom nejpozději ve dvaadvacet hodin mohli otevřít hlavní dráhu a noční provoz už odbavovat na ní,“ uvedl ředitel pro investice a řízení staveb Letiště Praha Jiří Hladký.
Během uzavírky se aplikovala povrchová úprava na 400 metrech hlavní ranveje. První a nejvýraznější část protiskluzového povrchu byla nanesena v dubnu letošního roku a v současné době je po celé dráze.