„S Jirkou si ale už osm let dopisujeme. Posíláme si tak jedno psaní měsíčně, někdy i více. Na všechny mé dopisy mi odpovídá,“ říká Ivan Lev a jako důkaz předkládá dopis od Kajínka, který dostal v minulých dnech. Jeho obsah se točí právě kolem zmiňovaného snímku režiséra a scénáristy Petra Jákla.

„Jirkovi fandím a fandit mu budu dál. Myslím si, že po uvedení filmu přibude lidí, kteří začnou věřit v Kajínkovu nevinu. Je to sice lotr, ale podle mého žádný vrah a v celém případu je celá řada nejasností. Také jsem přesvědčen, že přibude i těch, kteří se za to, že Kajínkovi fandí, stydí. Snad se pak stydět přestanou,“ popisuje své myšlenky Ivan Lev.

Je jasně rozhodnut, že jakmile film Kajínek do svého programu zařadí kladenské kino na Sítné, ujít si ho nenechá. A právě Kladno je jedním z měst, kde si snímek svou premiéru odbude právě 5. srpna.

„Film prostě musím vidět. Pak Jirkovi napíši, co si o tom snímku myslím. Budu kritický, nechci nikoho šetřit,“ prohlašuje Lev.„S Jirkou se snažíme být k sobě upřímní. Za léta, co si píšeme, se mezi námi vyvinul přátelský vztah,“ říká Lev.

A co si o všem myslí jeho okolí? „Lidé, kteří se dozví, že se s Jirkou kamarádíme, reagují většinou sympaticky. Takové to jeho odmítání, že je vyvrhel, začíná podle mého postupně mizet. Stále více lidí o jeho vině pochybuje,“ je přesvědčen Ivan Lev.

Stále věří tomu, že se jeho kamarád jednou dostane na svobodu a pak se setkají. „Určitě bych ho pozval do Kladna na návštěvu. Mohl by u mě pár dní zůstat, ukázal bych mu město a spoustu zajímavostí, které tu jsou,“ uvedl Kladeňák Lev.