Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Libochovičtí obnoví cesty a vysází stromy

Libochovičky – Obyvatelé malé obce se dokázali spojit a vlastníma rukama vylepší krajinu v okolí svého bydliště.

17.1.2012
SDÍLEJ:

Starosta Libochoviček Jan Kala vybírá spolu s občany, kam zainvestují získané penízeFoto: Foto: Deník/Sandra Bejšáková

Libochovičky získaly peníze na materiál z komunitního grantu ČSOB a ERA pro podporu regionů za součinnosti Nadace VIA, práce však musí vykonat sami. O využití tří set tisíc korun rozhodovali Libochovičští na nedělní schůzi.

Už jen prostředí svědčilo o téměř rodinné atmosféře mezi zdejšími obyvateli. Na obecním úřadu se topilo v krbu a pro všechny bylo nachystáno občerstvení. Jednání vůbec nepřipomínalo běžná zastupitelstva, ale spíše poradu.

Starosta Jan Kala využil projektor, všem rozdal mapku se zakreslenými návrhy a na tabuli zapsal každou připomínku občanů. Poté všichni dostali sedm barevných papírků, jimiž označovali upřednostňované úpravy.

Nejvíce bodů dostala obnova cest, zejména ta na Okoř. Občané také měli zájem o drobné krajinné prvky a protierozní opatření (výsadbu samostatných stromů). „Nejdelší diskuse se týkala povrchu cest. Ty budou travnaté, nezpevněné a mají primárně sloužit pro pěší a cyklisty,“ uvedl Jan Kala.

Přizvaná studentka krajinotvorby Petra Kadlecová představila různé typy cest a jejich osázení. Lidem se nejvíce zamlouvala varianta přírodní, zapadající do krajiny. Jen desetinu z vysázených budou tvořit stromy ovocné.

Autor: Sandra Bejšáková

17.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení