Naprostá katastrofa postihla v sychravých a deštivých dnech zejména obyvatele Čadovy, Havlíčkovy i Wolkerovy ulice, kteří se do svých příbytků dostanou pouze s obrovskými nánosy bahna na nohou. „Je to hrozné a nedá se to už vydržet. Včera dokonce netekla voda a nehlásili to rozhlasem, ani nám nepřistavili cisternu. Podle mého názoru je to nedbalost a určitě by si to měl někdo zodpovědět,“ uvedl obyvatel Čadovy ulice Jaroslav Janda.

Nejen on ale i další lidé jako dvaadevadesátiletá Marie Bečvářová nebo Jaroslav Chlad jsou zajedno, že stav komunikací v Libušíně je už neúnosný. „Je to hrozné, protože vedle nás se navíc staví nové domy, takže tudy denně projíždí těžká technika, včera se tu dokonce propadlo nákladní auto. Za chvíli už vůbec nebudu moci ke svému domu. Když si vůz zničím, jsem zvědavý, kdo mi potom vyplatí náhradu,“ uvedl Jaroslav Chlad z Wolkerovy ulice.

Na mnohé stížnosti svých obyvatel reaguje starosta Libušína velice optimisticky a při včerejším setkání dokonce veřejně přislíbil, že veškeré problémy s akcí za 60,6 milionu korun budou sprovozeny ze světa do konce letošního roku.

„Původně měly práce trvat rok a půl. Kvůli tomu, že jsme ale do projektu museli zahrnout ještě dalších pět set metrů komunikace, všechno se pozdrželo. Protože jsou na akci použity peníze z dotací, je třeba všechno zvládnout ještě letos.,“ uvedl starosta Vladimír Eichler.

Přestože je více než zřejmé, že projekt s nežádoucími chybami podědilo vedení města po svých předchůdcích a jistou zásluhu na prodlevách mají také vodárny, které zde provádějí přeložky vodovodních sítí a přípojek v součinnosti s pokládkou kanalizačních rour, všechny zúčastněné společnosti tvrdí, že do konce roku bude všechno jinak.

„Problém je, že firmy, jež pokládají kanalizační roury, naruší podloží tak, že původní kovové rozvody prasknou. Taková havárie se stala ve středu, ale lidem jsme dali včas vědět,“ uvedl provozní ředitel Středočeských vodáren Jaroslav Černý.

„Vůbec není pravda, že by nám dal někdo předem vědět. Do rozhlasu to nedali, cisterna prý není potřeba a zazvonili u mě až když voda netekla. I kdyby cisterna byla, tak bych si s kýblem zlámala nohu. Když se ale všichni dozvěděli, že sem jedou novináři, začaly se tu ráno dít doslova manévry, takže už začínám věřit i tomu, že to do konce roku stihnou,“ uvedla obyvatelka Čadovy ulice v Libušíně Jana Kociánová.