Z jednání odcházeli spokojeni. Zastupitelé jednoznačně akceptovali jejich připomínku a rozhodli, že ji útvar architektury kladenského magistrátu zapracuje do připravovaného územního plánu a následně ji projedná se všemi dotčenými orgány.

Společenství vlastníků jednotek bloku A4 ale ještě definitivně vyhráno nemá. Nový územní plán města bude schvalovat až nové zastupitelstvo, ve kterém po komunálních volbách může být jiné rozložení politických sil.

„Jsme spokojeni. O zachování území pro sportovní účely usilujeme už přibližně sedm roků. Letos v lednu jsme magistrátu předali petici obyvatel se 434 podpisy. Zastupitelé ji měli projednat do devadesáti dnů, což se nestalo, až nyní," řekl Kladenskému deníku místopředseda Sdružení vlastníků bytových jednotek bloku A4 Václav Šubrt.

Podle primátora Kladna Dana Jiránka (ODS) by měla být připomínka zapracována do územního plánu ještě do konce letošního roku. Není tak prý ohrožen termín, dokdy platí stavební uzávěra na vznik nových ubytoven ve městě. Nový územní plán s nimi už do budoucna nepočítá.
Zmíněné pozemky ve Štechově ulici město prodalo současnému vlastníkovi v devadesátých letech s tím, že území bude účelově využito na sportoviště a zeleň. Současný majitel usiluje o změnu na možnost bytové zástavby, což by pozemky výrazně zhodnotilo.

„V centru města by měly být podporovány aktivity, které poslouží většině obyvatel a ne zájmu jednotlivce," je přesvědčen Václav Šubrt a jeho sousedé.

Nyní v úvahu připadá varianta, že město zmíněné pozemky koupí zpět do svého vlastnictví. Podle zastupitele Tomáše Meisnera (ČSSD) je o tom stávající majitel ochoten vést jednání.