Příchozí měli možnost přispět do společné kasičky a za darované peníze si koupit propagační předmět Běhu naděje.

„K dispozici byly například svítilny, přívěšky na klíče, trička, univerzální nářadí či gumové pásky na ruku. Vybrané peníze budou poslány na účet akce Běhu naděje, kam výtěžky zasílají pořadatelé běhů z celé republiky. Na konci roku se vše sečte a finance budou využity na konkrétní projekt výzkumu proti onkologickým nemocím," vysvětlil pořadatel akce Jan Motejzík ze Sportovních areálů města Kladna (SAMK).

Kromě pohybu pro dobrou věc si mohli návštěvníci také užít doprovodného programu. Nechyběl skákací hrad hokejového klubu Rytíři Kladno. Střelba na branku, malování na obličej či házení na terč. Zájemci si mohli navrhnout vlastní prstýnek. Vystoupily mažoretky Květinky Kladno. Ukázky nejrůznějších bojových sportů a umění sebeobrany krav maga předvedli borci z SKS Areny.

Do pokladničky kromě návštěvníků přispěli také právě bojovníci z SKS Areny, Květinky Kladno a peníze na dobrou věc vybrali také Rytíři Kladno.

Na startu se sešli lidé všeho druhu a věkových kategorií. Po odstartování vyběhli mladí hokejisté, kluci z SKS Arény a další sportovci, ovšem v patách jim byly maminky s kočárky, rodiče s malými dětmi nebo také vozíčkáři ze Speciální pečovatelské služby Kladno. Úplně poprvé se Běhu naděje zúčastnil i kladenský primátor Dan Jiránek.

Mezi startujícími byly také Lucie Kyselová a Anna Barochová. „Běžely jsme kratší trasu. Víme, že akce se koná pro dobrou věc a neměly jsme žádné plány, tak jsme se zúčastnily. Máme z toho dobrý pocit. Je to fajn akce, dozvěděla jsem se o ní přes kamarádku," řekla dvaadvacetiletá Lucie Kyselová z Kladna. Její přítelkyně Anna si pozvánku na Běh naděje přečetla na facebookových stránkách SKS Areny.

„Běžela jsem poprvé a prý jsem první dospělá v cíli na kratší trase, tak mám radost. Snažím se chodit běhat pravidelně, ale běhám, jak já říkám, výletně," uvedla dvaadvacetiletá Anna Barochová z Kladna.

Hostem Běhu naděje se stal známý český sportovec a olympionik Jan Železný. Do Kladna to měl kousek, jelikož v současné době bydlí v sousední Hřebči. „Myslím si, že takovéhle akce, které přispějí dobré věci, jsou potřeba," vyjádřil se Kladenskému deníku Jan Železný. Atletický stadion Sletiště je podle něj jeden z nejkrásnějších, jaké kdy viděl.

„Závodil jsem zde jen jednou, když jsem byl malý, ale občas jsem tu trénoval. Mám to tu moc rád. Kluci, kteří házejí, sem také rádi jezdí. Je to tu ideální. Tento park je skutečně dobře udělaný nejen pro sportovce, ale i pro rodiče s dětmi," dodal několikanásobný olympijský vítěz a držitel olympijského rekordu Jan Železný.