Na násilí v Paříži reagovalo také vedení kladenské radnice. Kladno má uzavřené partnerství s francouzským městem Vitry-sur-Seine ležícím na předměstí Paříže.

"Všichni jsme hluboce šokováni tragickými událostmi, které se v pátek staly v Paříži. Tento zbabělý, nepochopitelný a odsouzeníhodný čin, jenž zmařil životy tolika nevinných obětí, musí zákonitě zasáhnout každého z nás. Cítíme hlubokou soustrast nejen s přáteli z našeho partnerského města Vitry-sur-Seine, ale s celou Francií," tlumočila postoj představitelů Kladna mluvčí magistrátu Lenka Růžková.

Teroristický útok v Paříži hluboce zasáhl i prezidentku Česko-francouského klubu Kladno Milenu Černou. "To, co se stalo v pátek v Paříži, je obrovská tragédie. Hlavně proto, že se to týkalo obyčejných Pařížanů, kteří s politikou nemají nic společného. Myslíme na všechny zraněné, mrtvé a pozůstalé, jimž vyjadřujeme hlubokou a upřímnou soustrast," řekla Kladenskému deníku Milena Černá.

Čtyři roky už do klubu jezdí vyučovat francouzštinu rodilý lektor Fabien Vautrin. "Velkou část soboty jsem strávil u francouzské ambasády v Praze, kde lidé vyjadřují podporu celé Francii. V Paříži jsem žil deset let a mám zde mnoho známých a přátel. Telefonoval jsem jim a naštěstí jsou všichni v pořádku. Postupně zjišťuji ze zpravodajství, co se vlastně v hlavním městě Francie stalo. Je to opravdu smutné, navíc při útoku umíraly i děti," řekl. "Nyní je velmi důležité, abychom všichni drželi spolu. Mít hlavu hrdě vzhůru a zároveň přemýšlet. Snažit se pochopit, proč sem lidé utíkají, myslet na ty, kteří zemřeli a mít frankovský pohled, tedy věřit v upřímnost, lásku a krásný zítřek," dodal.  

Vazby na hlavní město Francie má například i Jana Káninská z Tuchlovic. V Paříži pracovala jako vychovatelka dětí v jedné rodině. "Páteční události se mě hodně dotkly. Jeden z útoků se stal v ulici, kde jsem před čtyřmi lety bydlela v hotelu. Říkám si, že se takto hrozný čin může stát každému," uvedla. "V roce 1997 jsem v Paříži bydlela čtyři měsíce v bytě, který byl opět nedaleko dalšího z útoků. Asi bych se do Paříže jako turistka teď bála cestovat," přiznává.

Na Kladensku a Slánsku působí i francouzské firmy. Mezi nimi například vodohospodářská společnost Veolia, jíž patří Středočeské vodárny. "S okamžitou platností jsme v sobotu přijali preventivní opatření a zvýšili zabezpečení našich hospodářských objektů a zdrojů  pitné vody. Dosud byly monitorovány čidly přes pult centrální ochrany, nyní jsou fyzicky střeženy pracovníky bezpečnostní agentury," informovala mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová.

Generální ředitel společnosti Jakub Hanzl a provozní ředitel Pavel Pobříslo se v sobotu dopoledne zúčastnili pietního setkání u francouzské ambasády a zapálili zde symbolicky svíčky za oběti teroristických útoků. 

Svůj názor vyjádřil i Otto Urban z Akademie výtvarných umění, který bydlí v Zákolanech. "Vše jsme sledovali ve zpravodajství na internetu. Nejdříve to možná vypadalo  jako banální věc, ale ukázalo se, že je to ve skutečnosti velká tragédie. Netýká se jen Francouzů, ale i nás všech. Dnes jsme v podstatě všichni Francouzi," řekl Otto Urban. 

Trenér volejbalistů Kladna Milan Fortuník ve Francii hrál v letech 1990 až 95 a má tam dodnes spoustu kamarádů. "Aktuálně si vyměňujeme hlavně emaily, v nichž převládá zděšení. Já jim přeju hlavně odvahu a je dobře, že se teď Francouzi semkli. Asi by se však měla semknout celá Evropa, protože to, co se stalo v Paříži, není normální," říká trenér, který hrával na jihu Francie v Seth u Montpellier, v St. Nazare u Nantes a nakonec v Nice. „Můj největší kamarád Jirka Novák hrával dlouhou za Paříž, ale ten už je dlouho zpátky, což je dobře, nicméně hrůzu věci to nemění."