Že jsou lidé ochotni stále přispívat potřebným potvrdila například ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny Blanka Dvořáková. Fond podporuje Soukromou mateřskou, základní a střední školu Slunce ve Stochově a Centrum služeb Slunce v Unhošti. Tím děti i dospělé s mentálním postižením, kteří zařízení navštěvují.

„Pokles počtu dárců kupodivu zatím nepociťujeme. Snažíme se dělat různé zajímavé akce. Nejbližší bude už 
v pondělí večer Benefiční aukce pro slunce, která se koná v kavárně  Obecního domu v Praze. Ke koupi tu budou například hokejky a dresy slavných hráčů kladenských Rytířů nebo kravata prezidenta Václava Klause," popsala Dvořáková.

„Přestože je horší doba, je důležité nestát jen s nataženou rukou a čekat, co mi kdo dá. Mým zvykem je nestěžovat si, ale pracovat, byť v předvánočním čase je to velmi náročné," dodala Blanka Dvořáková.

Také ředitelka kladenské Zahrady – poskytovatele sociálních služeb, kde se rovněž starají o mentálně postižené, Eva Bartošová, si na nižší ochotu  přispívat v rámci charity nestěžuje.

 „Zejména před Vánocemi mají lidé srdce otevřená. Na prosinec chystáme mikulášskou zábavu, benefiční představení v Divadle Lampion a úzce spolupracujeme se spisovatelkou Bárou Nesvadbovou, která v náš prospěch pořádá tradiční předvánoční bazar," uvedla Bartošová.

Pomoci jiných si velmi váží  Hana Gabrielová, ředitelka Dětského domova v Kladně. „Kladeňáci a lidé z okolí na naše děti myslí. Stále nás oslovují," uvedla ředitelka. „Jsou společnosti, jež nás podporují v rámci firemního dobrovolnictví. Jejich pracovníci k nám přijíždějí a v rámci svého odlehčeného programu nám pomáhají například s údržbou areálu dětského domova. Rovněž zájem sponzorů, co se týče věcných darů, je srovnatelný s předešlými roky," dodala Hana Gabrielová.

Velká charitativní akce začne v Kladně s rozsvícením vánočního stromu splněných přání v neděli 2. prosince. Stejně jako v předchozích letech si ze stromu na náměstí Starosty Pavla budou moci lidé utrhnout obálky s přáními dětí, co by chtěly najít pod vánočními stromky v dětských domovech. Zájem těch, kteří chtějí pomoci, bývá každoročně větší než počet obálek. Lidé tak mohou ve prospěch dětských domovů přispívat penězi i prostřednictvím charitativní vánoční truhly.

„Těžko předem odhadnout, jaká bude letos situace. Ale nedávná sbírka pro strážníky, kteří havarovali ve služebním vozidle cestou k zásahu, ukázala, že solidarita lidí a ochota pomoci je i v době hospodářské krize stále velká," konstatoval mluvčí kladenské radnice Vilém Frček.